Kolmanda kohtumise materjalid
“Et püüda ja teha vähem ning sealjuures olla rohkem. Mitte human-doing vaid human-being.”
- Dr. Jon Kabat-Zinn
Märka oma igapäevase praktika harjumuse loomist.
Kuidas seda lood Sina ise aga kuidas see ka loob iseennast.
Kui teed praktikaid hommikul, siis millise alguse see päevale loob.
Või kui päeva lõpul, siis kuidas see mõtlus aitab ehk ka päeva teemasid aktsepteerida või ka teadvustada “lihtsalt olemist” ja “mitte-püüdlust”.
Lihtsalt olemine
Meenuta, millal viimati “lihtsalt olid” olukorras, kus ei pidanud midagi tegema, vaid said lihtsalt olla. Ja olidki. Kohal. Mis Sulle meenub sellest kogemusest ja mis tunne tekib praegu, seda meenutades.
Vaata ka "viljakas molutamine", "molutamise kiituseks" või "loovusest ja logelemisest".
-
Mäe meditatsioon
Too oma kujutlusse pilt mäest, mida oled kas ise näinud või kõige ilusam, suurem, väärikam, mida suudad ette kujutada. Kasutades uudishimulikku, avatud, hinnangutevaba tähelepanu, jälgi milline see mägi on ning mil moel ta muutub teda ümbritseva suhtes - öö, päev, kevad, suvi, sügis ja talv ning nõnda edasi. Siis mõne aja pärast luba sel kujutlusel justkui enda kehasse tulla, muutudes ise selleks mäeks, saades sellega üheks. Märka tundmusi oma kehas ja meeles.
(Harjutuse pikkus orienteeruvalt 15 minutit.)
“See ei ole minu prioriteet...”
5+3=8
Paus
Mäe meditatsioon
Selle asemel, et öelda „mul pole aega“, proovi öelda „see pole prioriteet“ ja vaata, mis tunne on. Tihti, see on täiesti adekvaatne vastus. Mul on aega, et oma linu triikida, kuid ma lihtsalt ei taha seda teha. Aga on ka teemasid, mis on keerulisemad. Proovi: „Ma ei aita Sind Su koolitööga, kallike, sest see pole minu prioriteet“, „Ma ei lähe arsti juurde, kuna mu tervis pole minu prioriteet“. Kui need laused ei kõla Sinu jaoks õigesti, siis just see see ongi. Muutes oma keelekasutust, tuletame meelde, et aeg on valik. Kui meile ei meeldi, kuidas me oma tundi veedame, meil on võimalus seda muuta.