top of page
  • Writer's pictureLoore Aaslav-Kaasik

P.A.U.S.

Üks hea viis kuidas päeva jooksul fookust leida ja taastada, on lubada endale hetkelisi ja korduvaid pause. Üks abistav teadveloleku praktikatel põhinev harjutus selle jaoks ongi P.A.U.S.


  • Peatu hetkeks selles olukorras-tegevuses ning luba endale kasvõi korraks üks paus.​ Ka füüsiliselt peata see tegevus, mis Sul on pooleli. Kui näiteks klõbistad arvuti taga mingit kirjatööd, siis tõsta käed klaviatuurilt ning aseta hetkeks sülle.

  • Ahmi üks mõnus sõõm õhku (või kaks või kolm või rohkem) ning rikasta oma keha ja meelt hapnikuga. Ehk siis hinga üks teadlikult täiega mõnus sõõm värsket õhku sisse ning pahista seejärel siis endast välja. Ja kui soovid siis korda-korda-korda. (Pro tip - mida pikem on väljahingamine, seda enam see toetab Su keha parasümpaatilist närvisüsteemi, ehk lõdvestu-reaktsiooni ning ärevus ja stressitase langeb tasapisi).

  • Uuri ja ole uudishimulik Sind ümbritseva suhtes ning märka ka seda, mis toimub Su kehas ja meeles. Võib-olla märkad, et õues on juba hämardunud, et ehk on kohv tassis jahtunud, et äkki on kaelas pinge või hoopis kõht on tühi. Võid ka pilgul lasta rännata ning loendada kokku näiteks viis punast asja. Lihtsalt vaatle ümbritsevat ruumi.

  • Suuna nüüd oma teadvustatud tähelepanu uuesti tagasi sellele tegevusele, millest PAUSi võtsid. Võib-olla on aeg hoopis see arvuti kinni panna ning jätkata homme puhanumalt.37 views

Recent Posts

See All
bottom of page